Informačný leták s prehľadom študijných odborov a zameraní vrátane bilingválneho štúdia


Aktuality


Zenit v elektrotechnike a programovaní

Zručnosť, elán, nápaditosť, invencia, tvorivosť – to je Zenit, súťaž zameraná na programovanie, elektroniku a strojárstvo.

Školské kolo v programovaní sa konalo 19.10.2021 v kategórii A – zúčastnili sa ho prihlásení žiaci 3. a 4. ročníka, ktorí riešili rôzne úlohy pomocou programov napísaných v ich zvolenom jazyku.  

Na treťom mieste skončil Dan Valníček zo IV.B, na druhom Peter Michalík z triedy III.B a víťazstvo patrí Martinovi Brázdovi zo IV.B. Prví dvaja nás budú reprezentovať na krajskom kole.

Školské kolo v súťaži Zenit pokračovalo aj v stredu 20.10.2021 – tentoraz v elektronike. 

Zúčastnili sa ho prihlásení študenti 1. až 4. ročníka. Najprv si museli prejsť teoretickým testom. Nasledovala časť praktická, t.j. zostavenie (osadenie dosky plošných spojov súčiastkami a ich prispájkovanie), overenie funkčnosti a návrh dosky plošných spojov zostaveného obvodu.

V kategórii A obsadil tretie miesto Roman Koprna zo IV.A, jeho spolužiak Filip Czucz bol druhý a víťazstvo prischlo Jakubovi Rzymanovi z III.A.

V kategórii B dominovali druháci – na treťom mieste Matej Nachtnebel z II.B, druhé miesto obhájil Maximilián Kabát z II.A a prvé sa ušlo Danielovi Viskupovi – tiež z II.A.

Prví dvaja z oboch kategórií postupujú na krajské kolo.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a pevne držíme palce tým, ktorí budú Adlerku reprezentovať aj naďalej!

Partneri


Máte otázky?


Neváhajte nás kontaktovať

02/64361041, 02/64366526, 02/64364863
office@adlerka.sk